DVOJKA U NIŠU!

Lazar Jović 07-04-2021

Fudbaleri Napretka upisali su vrednu pobedu na teškom gostovanju u Nišu gde su savladali domaći Radnički rezultatom 2:1.

U „Srpskom derbiju“ Čarapani su već u 7.minutu došli do prednosti. Napadač Melunović je realizovao najstrožu kaznu i sa bele tačke doveo Napredak u vođstvo. Svaka utakmica ova dva tima je uvek uzbudljiva sa dosta duela i šansi, tako je bilo i ovoga puta ali se posle 45 minuta igre rezultat nije menjao pa je Napredak na odmor otišao sa golom prednosti. U drugom poluvremenu krenule su Nišlije agresivnije ka golu Čarapana i u 62.minutu uspeli da materijalizuju napadačku igru. Sudija Lazar Lukić je posle jednog duela u šesnaestercu Napretka pokazao na penal koji je Gavrić iskoristio i poravnao rezultat. Nisu se Kruševljani predavali i posle samo deset minuta od primljenog gola došli do ispostaviće se odlučujućeg momenta cele utakmice. Iskusni Marjanović je u 73.minutu sjajno završio lep napad Napretka i doneo veliku radost svim ljubiteljima fudbala u Lazarevom gradu. Tri važna boda su ostvarena na terenu najvećeg rivala koja mnogo mogu da odluče u borbi za opstanak.

U narednom kolu Kruševljani u ponedeljak na Gradskom stadionu dočekuju ekipu Mačve iz Šabca.