Uprkos otežanim okolnostima pod kojima se radi u poslednje dve godine zbog pandemije virusa korona, Kruševačko pozorište uspelo je da ovogodišnju sezonu otpočne premijerom predstave za decu “Kapetan Džon Piplfoks”, po tekstu Duška Radovića, a u režiji Aleksandra Pejakovića. Kako iz pozorišta ističu, predstava je doživela veliki uspeh, a takvom uspehu se nadaju i sa novom predstavom „Izbiračica“ čija je priprema u toku.
- U toku su probe predstave „Izbiračica“, Koste Trifkovića, na malo drugačiji način, ne u onom klasičnom smislu već malo pomereno i verujem da će to naići na vrlo dobar prijem jer se tiče tih generacija srednjih godina – 30, 40, 50 i sa svim problemima koje možemo videti u tim godinama kada je u pitanju spajanje ljubavi, brakovi i ostalo. Predstavu očekujemo da izvedemo do kraja ove kalendarske godine, te ćemo na taj način i završiti ovu godinu, koja je, uprkos raznim poteškoćama bila vrlo uspešna – navodi upravnik pozorišta, Branislav Nedić.
Tokom proteklih meseci u Kruševačkom pozorištvu bilo je i dosta premijera, gostovanja i gostujućih predstava, a godinu na izmaku obeležila su i učešća na festivalima. Upravo zato, navode iz Pozorišta, zadovoljni su proteklom godinom.
Ostavite komentar