NA LETNJOJ POZORNICI U ORAŠJU ODRŽANA 18. MEĐUOKRUŽNA SMOTRA FOLKLORNIH ANSAMBALA

N.Petrović 04-06-2024

Tradicionalno, već po 18. put, Orašje je domaćin Međuokružne smotre folklornih ansambala Rasinskog, Raškog, Moravičkog, Šumadijskog, Pomoravskog i Nišavskog okruga. Na letnjoj pozornici ispred Doma kulture u Orašju predstavilo se osam folklornih ansambala, a manifestaciju je otvorio zamenik predsednice opštine Varvarin Aleksandar Pavić.

On je pohvalio domaćine, KUD “Vuk Karadžić” i Savet mesne zajednice Orašje, za višedecenijski rad na čuvanju srpske tradicije, kulture i narodnog stvaralaštva i čestitao KUD-u 72. rođendan, podsetivši da se radi o jednom od najstarijih društava u ovom kraju, sa višedecenijskom tradicijom postojanja.

- Drago mi je da vidim ovde najviše dece, dosta mladih ljudi i to je ono što je najbitnije, to je naš glavni cilj, da ih bude što više i da ih naučimo pravim vrednostima, da nastave i oni da rade na očuvanju naše tradicije i kulture - poručio je Pavić i naglasio da je baš to glavni zadatak, da buduće generacije znaju ko su i šta su i gde su im koreni.

Međuokružna smotra folklornih ansambala u Orašju je tradicionalna manifestacija koja je u proteklih 20 godina okupila preko 5.000 učesnika. Ove godine na letnjoj pozornici u Orašju svoje umeće predstavili su KUD-ovi “Vuk Karadžić” iz Orašja, “Dejan Miletić” iz Bačine, “Moravac” iz Adrana, “Društvo za očuvanje kulture i tradicije” iz Virina, “Čarapanka” iz Krvavice, “Vidovdan” iz Velikog Drenovca, “Ljubiša Urošević” iz Ribara i Pevačka grupa “Moravski biseri” iz Trnave.

Smotri folklora prisustvovali su i predsednik Skupštine opštine Varvarin Saša Živadinović i pomoćnik predsednice opštine Nemanja Čolić. Organizatori 18. Međuokružne smotre folklornih ansambala su KUD “Vuk Karadžić” i Mesna zajednica Orašje, a pokrovitelj opštine Varvarin, a učesnike je ocenjivao selektor Saveza amatera Srbije Vukosav Vule Živković.




Ukupno komentara 0

Ostavite komentar