Prvi sneg koji je zahvatio Kruševac aktivirao je sve zimske službe u gradu. Na terenu je angažovana kompletna mehanizacija, uključujući traktore sa plugovima, kamione sa posipačima i buldožere, kako bi se obezbedila prohodnost saobraćajnica i javnih površina.
Javno preduzeće za urbanizam i projektovanje, koje nadgleda rad zimskih službi, saopštilo je da je čišćenje organizovano po prioritetima, a posebna pažnja posvećena je najprometnijim ulicama, trotoarima i autobuskim stajalištima.
- Smotra kada je bila izvršena, sva raspoloživa raspoloživa mehanizacija je bila na raspolaganju i spremna za delovanje, sva su vozila na terenu i pratićemo situaciju dalje – kaže Miloš Jović, direktor Javnog preduzeća za urbanizam i projektovanje.
Građanima je poručeno da, u skladu sa gradskom odlukom, očiste sneg ispred svojih objekata, kako bi se održala bezbednost na trotoarima. Zimska sezona održavanja traje do 15. marta, a nadležni poručuju da će mehanizacija biti spremna za sve vremenske izazove.
Ostavite komentar