U cilju poboljšanja uslova za boravak štićenika, ali i za rad zaposlenih u Vaspitno-popravnom domu u Kruševcu planira se izgradnja novog, modernog objekta na mestu starih paviljona – saznajemo od upravnika ove ustanove, Ivana Mijailovića. Ovom prilikom, Mijailović je podsetio da je rad na resocijalizaciji glavni zadatak svih zaposlenih u VP domu, a ustanova, tokom godine, za štićenike organizuje i veliki broj različitih edukativnih predavanja.
- Broj štićenika se u Vaspitno-popravnom domu menja iz dana u dan. Mi sad imamo oko 180 štićenika i ono što je važno – svakodnevno radimo na tome da poboljšamo uslove za život i rad naših štićenika, ali i naših službenih lica. Ono što nam je u planu to je renoviranje i izgradnja novog zatvorenog odeljenja.
Osim formalnog obrazovanja, štićenicima je na raspolaganju osposobljavanje za više deficitarnih zanimanja. Organizuju se razne sertifikovane obuke za poslove koje mogu da obavljaju kada izađu iz ustanove. Nedavno je, po prvi put, realizovana edukacija štićenika za dresere pasa.
Da podsetimo, ova ustanova ima i svoj staklenik – plasteničku proizvodnju cveća, u okviru ekonomije, poljoprivrednu i povrtarsku proizvodnju. U okviru VP doma je i crkva Svetog Filimona i Onisima koja je dostupna i sugrađanima.
Ostavite komentar