ZAVRŠENO ASFALTIRANJE ULICE KNEGINJE MILICE U SELU GLOBODER

J.M. 25-08-2025

Na teritoriji mesne zajednice Globoder, jedne od najvećih mesnih zajednica u okviru grada Kruševca, uspešno su završeni radovi na asfaltiranju ulice Kneginje Milice. Ova investicija predstavlja još jedan važan korak ka unapređenju lokalne putne infrastrukture i poboljšanju uslova života meštana.

Radove su danas obišli predstavnici Gradske uprave Kruševac i lokalne zajednice, a tom prilikom zamenica gradonačelnika Snežana Radojković istakla je značaj ove investicije:

– Danas se nalazimo u selu Globoder gde smo, zajedno sa meštanima, obišli završene radove na asfaltiranju ulice Kneginje Milice. Reč je o saobraćajnici dužine 135 metara, čija je ukupna vrednost 3.573.000 dinara. Radove je izvodilo lokalno preduzeće "Tehnogradnja" Kruševac. Na opšte zadovoljstvo svih meštana, nakon dužeg vremenskog perioda, ovaj deo sela dobio je novu, savremeno uređenu ulicu – izjavila je Radojković.

Ona je dodala da će novouređena ulica doprineti rešavanju brojnih infrastrukturnih problema, kako za stanovnike ovog dela sela, tako i za sve meštane Globodera. Pored boljih uslova za motorni saobraćaj, olakšana će biti i svakodnevna kretanja pešaka i dece.

– Iako je ovaj projekat značajan, on nije jedini prioritet koji su meštani isticali u prethodnom periodu. U planu za narednu godinu je asfaltiranje još nekoliko preostalih ulica u Globoderu. Kao jedan od ključnih problema, meštani su naglasili potrebu za sanacijom lokalnog puta Globoder–Mrmoš, koji bi značajno skratio udaljenost između opštine Aleksandrovac i grada Kruševca, i olakšao komunikaciju između ova dva kraja – navela je Radojković, dodajući da je planirano da se tokom septembra i oktobra na teritoriji Globodera izvrši nasipanje više putnih pravaca, uređenje kanala i priprema infrastrukture za zimski period.

Predsednica mesnog odbora i član Saveta mesne zajednice, Snežana Ržaničanin, izrazila je zadovoljstvo dosadašnjom saradnjom sa lokalnom samoupravom:

– U poslednjem periodu urađene su tri ulice, kao i dečiji mobilijar, čime su naši najmlađi meštani dobili bezbedan i funkcionalan prostor za igru. Zahvaljujemo se lokalnoj samoupravi, kao i javnim preduzećima "Komunalno" i "Vodovod", na uspešnoj saradnji. Najveći prioritet ostaje put Globoder–Mrmoš, koji bi omogućio direktnu vezu sa Aleksandrovcem, bez potrebe da se obilazi dodatnih 22 kilometra – istakla je Ržaničanin.

Zahvalnost lokalnoj vlasti uputili su i sami građani. Slavoljub Majdevac, meštanin ulice Kneginje Milice, rekao je:

– Veliko hvala gradu Kruševcu i gradskoj upravi na realizovanom projektu. U ovom delu sela trenutno živi oko 60 stanovnika, uključujući i decu. Put je ranije bio u jako lošem stanju, a sada imamo savremeno asfaltiran kolovoz koji znatno olakšava svakodnevni život – zaključio je Majdevac.

Kako je ovom prilikom istaknuto, grad Kruševac nastavlja sa sprovođenjem infrastrukturnih radova u seoskim mesnim zajednicama, sa ciljem unapređenja kvaliteta života svih svojih građana, kako u urbanim, tako i u ruralnim sredinama.




Ukupno komentara 0

Ostavite komentar