POLICIJSKA UPRAVA KRUŠEVAC POJAČAVA KONTROLU SAOBRAĆAJA U ZONAMA ŠKOLA

I.M. 01-09-2025

Početak nove školske godine donosi povećano prisustvo dece u saobraćaju, posebno u zonama oko osnovnih škola, što zahteva dodatnu pažnju i angažovanje svih učesnika u saobraćaju. Policijska uprava Kruševac, prepoznajući važnost očuvanja bezbednosti najmlađih, aktivno je uključena u niz preventivnih i operativnih aktivnosti s ciljem da se smanji rizik od saobraćajnih nezgoda u školskim zonama.

Načelnik uprave Ivan Milenković izjavio je da su policijski službenici svakodnevno prisutni u blizini škola, gde sprovode pojačane kontrole saobraćaja, posebno u jutarnjim i popodnevnim satima kada je najveće kretanje učenika.

U saradnji sa obrazovnim ustanovama, u narednom periodu biće organizovana edukativna predavanja za učenike od 1. do 8. razreda, na kojima će se deca upoznavati sa pravilima bezbednog ponašanja u saobraćaju.

„Bezbednost dece je naš prioritet. Apelujemo na sve učesnike u saobraćaju da budu dodatno oprezni, posebno u blizini škola“, istakao je Milenković.




Ukupno komentara 0

Ostavite komentar